rich_ka: (Default)
[personal profile] rich_ka
Коли втікаю від буденної метушні хоч на трошки, починаю знову обмірковувати вічні теми. Те, про що говорила баба Надя перед смертю. Для чого людина  жиє? «Находитися, натрудитися, надуматися» - казала мені баба Надя. Чи не вперше в моєму житті реальна людина розмовляла зі мною про сенс цього життя. Не мудрець якийсь, і не священик, а моя сусідка…
І я знову і знову згадую її слова. Для чого людина жиє? Наперекладатись папірців? Настраждатись? Бігати з кінця в кінець? Пересипати з пустого в порожнє? Збудувати дім, посадити дерево, і потім – рік за роком фарбувати стіни і  обривати яблука? Переживати день, і ніч, і знову – дні і ночі, весни й осені, і чим довше живу на світі, тим  швидше вони біжать… Миготять, і не дні вже, а так – миті.
Для чого людина жиє? Хочу знайти відповідь. Ну не може ж бути, щоб це було просто так, експеримент розумніших чи помилка еволюції! Навіщось ми прийшли в цей світ! Господи, дай мені відповідь, поясни, навіщо це все, і моє життя, і життя інших  людей, навіщо ці муки і страждання, кров і смерть, для чого людина жиє?
Чи кожен і кожна має своє призначення? Тоді для чого? Навіщо нам виконувати саме це? Навіщо Ти нам це призначив? Комусь стріляти, а комусь – загинути від кулі?
….гула в ній гучно братовбивча чвара, вона покрила цілую країну, і обернула всю її в руїну, завмер мій дух і серце оніміло, і слово з уст озватися не сміло. Бо та країна – то була  моя.
 А от зверніть увагу, Леся Українка писала про «свою країну». Видно, вона не сумнівалась, ні на крихту, в існування цієї країни. І сто років тому не сумнівалась. І хто б міг подумати…. подумати, що мине сто років і трішки, а мешканці цієї країни все ще сумніватимуться, існує вона чи ні.

Господи, дай нам сили.
 

Date: 2014-06-13 04:11 pm (UTC)
From: [identity profile] tin-tina.livejournal.com
Дякую Вам за цей запис.

Date: 2014-06-16 07:06 am (UTC)
From: [identity profile] ellinush.livejournal.com
Так добре ви пишете!
Ні, я не маю відповіді.
Але я знаю, що коли людина щаслива, вона не запитує... І знаю, що бути щасливими, коли війна, неможливо... Коли це вже закінчиться, коли люди зможуть просто жити!

April 2017

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 07:30 am
Powered by Dreamwidth Studios